Devant 55 in Smart Quantum 4K UHD TV 55QUHW01
24,00027,450SAVE 13%₱2,688/moCheck Installment ›
  • with FREE DEVANT SONIQUE SURF Portable Speaker
Available Stock:
Out of stock
Description
Devant Smart TV 55QUHW01
General Details
• Model: 55QUHW01
• Size: 55″
• Backlight: Direct LED
Design
• Frame: Bezelless Design
• Stand Material: Plastic
• Stand Color: Matte Black
Smart Functions
• Operating System: webOS
• Browser: Browser
• App Store: Content Store
• Voice Command: ThinQ Voice Command
• Video Streaming: Prime Video, HBO Go
• NETFLIX: ✔
• YOUTUBE: ✔
• Disney+: ✔
• VIU: ✔
• iflixL ✔
• WeTV: ✔
• IWANT TFC: ✔
• DEEZER: ✔
Reception
• Built-in ISDB-T: ✔
• TV System: PAL/NTSC
• SAP/MTS: ✔
Video
• Display Resolution: Ultra HD 3840×2160
• HDR10: ✔
• Ultra Smooth Motion (MEMC): ✔
• Auto Low Latency Mode (ALLM): ✔
• Vivid Motion: 60Hz
• Dynamic Contrast Ratio: 3,000,000:1
• Aspect Ratio: 16:9
• Brightness: 500 cd/m2
• Viewing Angles (H/V): 1780/1780
• Response Time: 8ms
• Digital Comb Filter: ✔
Audio
• Dolby Digital: ✔
• Dolby Digital Plus: ✔
• Audio System: M/N
• Equalizer: ✔
• Surround Sound System: ✔
• Audio Power Output: 8Wx2
Connectivity
• Screen Sharing: ✔
• DLNA / Content Sharing: ✔
• Casting: ✔
• WIFI / LAN: ✔
• Bluetooth: ✔
• USB 2.0: JPEG, MP3, MKV x2
• HDMI INPUT: x3 (2.0)
• Audio Return Channel (ARC): ✔
• Ausio Return Channel (eARC): ✔
• CEC: ✔
• Antenna Input: x1 (NTSC)
• Composite Audio / Video Input: x1
• SPDIF: x1 (Optical)
• Earphone Output: x1
Other Features
• Invisible Speakers: ✔
• OSD Multi Language: ✔
• ZOOM: ✔
• Sleep Timer 120 Mins: ✔
• Sleep Timer 240 Mins: ✔
General
• Power Requirements: 100-240V 50/60Hz AC
• Power Consumption: 160W
• Standby Power Consumption: ≤0.5W
• Net/Gross Weight (KG): 11.42Kg/14.38Kg
• Dimensions mm (W x D x H) with Base: 1126 x 241 x 780
• Dimensions mm (W x D x H) without Base: 1226 x 78 x 714
• Package Size mm (W x D x H): 1305 x 125 x 820
Note: Available in Visayas, Mindanao and Palawan area.
Additional information
Brand
Devant
Tv resolution
4K, Ultra HD
Tv size
55 inch
Tv type
Smart TV
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Devant 55 in Smart Quantum 4K UHD TV 55QUHW01”